Gerçek Ankara Masöz ilanlarına ulaşabileceğiniz ankara masöz ve ankara masaj salonu sitemize hoşgeldiniz.

 

Uzak Doğu Masajı ve Faydaları

İlan Detayları

  • Liste: 12 Mayıs 2021 00:14
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

Uzak Doğu Masajı ve Faydaları

Uzak Doğu Masajı, birçok farklı stil, teknik ve pozisyonu birleştirmek için Beş Doğal Şifa Sanatları adı verilen geleneksel bir Çin masaj sisteminden geliştiği için Batı masajlarından oldukça farklıdır. Uzakdoğu masajı, vücuttaki ve etrafındaki meridyen akışına, basınç noktalarının kullanımına ve vücuttaki çeşitli kas gruplarının ve bağ dokularının manipülasyonuna odaklanır. Batı masajlarından farklı olarak Uzak Doğu masajı tek bir tekniğe odaklanmaz, bunun yerine basınç noktaları, akupunktur ve çeşitli germe tekniklerini içeren bir yöntem kombinasyonu kullanır. Uzakdoğu masaj terapisi, özellikle ağrı çeken veya yaralanan kişiler için çok faydalı olabilir.

Uzak Doğu Masajında Kullanılan Teknikler

Uzakdoğu masajı, kaslarınızdaki, bağlarınızdaki, tendonlarınızdaki ve eklemlerinizdeki gerginliği ve gerilimi manipüle etmek ve hafifletmek için birlikte çalışan bir dizi teknik kullanır. Shiatsu, Akupunktur, Reiki, Thai masajı ve Pilates dahil olmak üzere eksiksiz bir üstyapı yelpazesini tek bir kapsamlı terapötik tedavide birleştirir. Uzakdoğu masajı binlerce yıldır kullanılmaktadır ve geliştirilen yeni tekniklerle her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Uzakdoğu masajı, “ma” adı verilen kendi özel el aletlerini kullanır. Bu araçlar geleneksel Japon “Horie” araçlarından farklıdır ve işlevsellik açısından oldukça farklıdır. Uzakdoğu masajı, vücudun her yerine dağılmış olan enerji kanallarını uyarmak için eli kullanır. Birçok masaj kursu, Uzak Doğu terapi teknikleri hakkında talimatlar da içerir. Bu Uzakdoğu masajlarını öğrenebilir ve hatta kendi başınıza evde uygulayabilirsiniz.

Uzakdoğu masajı da zihin ve vücut arasındaki bağlantıya odaklandığı için faydalıdır. Masaj terapistleri genellikle vücudun diğer bölümlerinin de birbirleriyle nasıl bağlantılı olduğunu görebilirler. Bu, diğer terapötik masaj tekniklerini de dahil etmelerini kolaylaştırır. Örneğin Uzakdoğu masajı boyun bölgesindeki gergin kasları gevşeterek boyundaki gerginliği gidermeye yardımcı olur. Boyundaki kaslar gevşetilerek omuzlar ve sırt gibi vücudun diğer bölgelerindeki gerginlik de serbest bırakılabilir.
Uzakdoğu masajı aynı zamanda kan dolaşımını da iyileştirir çünkü Uzak Doğu, elleri ve parmakları geleneksel Japon masajına göre daha yönlendirilmiş bir şekilde kullanır. Parmaklar, kasların derin dokularını yoğurmak ve bastırmak için çalışır ve vücudun bu bölümlerindeki gerilimi serbest bırakır. Uygulamalı teknikler ayrıca masaj terapisinin nazik hareketleriyle vücutta biriken toksinleri ve stresi serbest bırakır. Bu stres atma vuruşları aynı zamanda kasların esnekliğini de geliştirir.

Listing ID: 704608f162eadb38

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz