Gerçek Ankara Masöz ilanlarına ulaşabileceğiniz ankara masöz ve ankara masaj salonu sitemize hoşgeldiniz.

 

Thai Masajı Nedir

İlan Detayları

  • Liste: 20 Mayıs 2021 00:18
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

Thai Masajı Nedir?

Thai masajı, akupunkturu, Hint klasik ilkelerini ve güdümlü yoga duruşlarını bütünsel bir şekilde birleştiren eski bir tedavi tekniğidir. Shen hatları, enerji dalgalarının takma adları Hint Ayurveda felsefesinden türetilmiştir. Basit bir ifadeyle, bunlar geleneksel yin-yang felsefesine göre nadiler gibidir. Hem Gorakhnath hem dereshar, Shen-line enerjisinin anlamı hakkında farklı fikirlere sahiptir.
Derin bir doku masajı elde etmek için birkaç bileşen gerekir. Derin doku masajı için en az dört dakika erken gereklidir. Masaj terapisti, masaja başlamadan önce tam olarak hazırlanmalıdır. Masaj uygulanmadan önce içerik listesi uygulayıcı tarafından kontrol edilmeli ve onaylanmalıdır. Masaj terapisti ayrıca hastalık taşıyan mikropların bulaşmasını önlemek için eldiven, tercihen anti-alerjik eldivenler giymelidir.

Dört Dakika’da Thai Masajı

Dört dakikalık Thai masajı sırt, boyun, kollar, karın ve omuz bölgelerine odaklanacaktır. Bazı uygulayıcılar, kasların içinde daha fazla gerginlik ve daha derin vuruşlar olan bir İsveç masajı stilini uygulamayı tercih ediyor. Bu tür Thai masajı, uygulayıcının kaslarının gerilmesine neden olabilir. İsveç masajının kan dolaşımını iyileştirdiği ve kaslara daha fazla oksijenin ulaşmasına izin verdiği uzun zamandır bilinmektedir.

Bir Thai masajı seansı sırasında uygulayıcı, yaşanan acıyı azaltmak için vücudun hislerini nasıl kontrol edeceğini bilir. Masajın nasıl hissettiğini görmek için üzerinde çalışılan alanı kontrol etmek önemlidir. Ağrı şiddetli ve rahatsızsa, en iyisi masajı hemen durdurmak ve derhal rahatlama aramaktır. Bu çok önemlidir, çünkü eğer sürekli gerginlik ağrıyı şiddetlendirirse, dolaşım tehlikeye girebilir ve fıtıklaşmış diskler ve artrit gibi başka durumlarla sonuçlanabilir.
Tüm tedavinin etkili olması için Thai masajı uygulamalarının zihin-vücut bağlantısını sürdürmek de önemlidir. Masaj seansları, zihin ve sinirler üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olan vücudun endorfinlerini veya doğal ağrı kesicileri serbest bırakır. Bir Tayland masajı tedavisi sırasında, onları alanların stresten daha fazla rahatlama ve artan refah yaşadıkları bulunmuştur. Diğer olumlu etkiler arasında gelişmiş uyku kalitesi, kas ağrısında azalma ve genel olarak daha iyi sağlık hissi bulunur. Bunun nedeni, zihin-vücut bağlantısının vücutta doğal olarak iyileşmeyi teşvik etmesidir.

Bir çalışmada, araştırmacılar, ağrılı kaslara sahip olanların, Thai masajı tedavilerini düzenli olarak aldıktan sonraki üç hafta içinde önemli ölçüde ağrı kesici ve gelişmiş esneklik yaşayabildiğini buldu. Bu, bu tedavileri almayanlara göre önemli bir gelişmeydi. Araştırmacılar, düzenli tedavi görenlerin, bu faydaları almayanlara göre daha fazla ağrı kesici ve gelişmiş esneklik yaşayabildiğini buldular.

Listing ID: 89608f17114f641

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz