Gerçek Ankara Masöz ilanlarına ulaşabileceğiniz ankara masöz ve ankara masaj salonu sitemize hoşgeldiniz.

 

Terapötik Masaj Türleri Nedir

İlan Detayları

  • Liste: 24 Mayıs 2021 00:16
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

Klasik Masaj Teknikleri Enerji Harcamasına Yol Açıyor

Klasik masaj teknikleri, sırt ağrısını, kas gerginliğini ve ilgili sorunları gidermenin etkili bir yoludur. Bu terapötik masaj şekli üzerine yapılan araştırmalar çok kapsamlıdır ve geleneksel masaj terapisi kapsamının çok ötesine geçer. İnsan vücudunun işleyişi, tekniğin çeşitli fizyolojik ve psikolojik parametreler üzerindeki etkileri, klasik masajda vücut deneyiminin önemi, vücut pozisyonu ile kas gerginliği arasındaki ilişkiler ve klasik masajda vücut hislerinin rolü gibi çeşitli nesneler araştırıldı. Amaçlar: Tipik bir iş vardiyası sırasında bir terapistin uyguladığı çabanın yoğunluğunu ve süresini değerlendirmek ve tek bir çalışma seansı sırasında bağımsız bir masaj terapistinin iş yükünü değerlendirmek.

Terapötik Masaj Türleri Nedir?

Farklı terapötik masaj türleri üzerinde yürütülen araştırmaların amaçlarını karşılaştırmak için bir çerçeve kullanılır. İnceleme, uzun vadeli etki ihtiyacını ve sonuçların yerel veya sistemik yönetimle elde edilip edilemeyeceğini dikkate alır. Klasik masaj tekniklerinde vücut deneyimlerinin önemi ve bu teknikler ile klinik tedavi ihtiyaçları arasındaki ilişkiyi değerlendirir. Bu çerçevede ele alınan önemli konular aşağıda açıklanmıştır.
Bu yazının ana odak noktası, yoğurma ve ovalamanın kaslar üzerindeki etkisidir. Amaç, farklı frekanslarda yoğurma ve sürtünmenin vücudun farklı kasları üzerindeki etkisini karşılaştırmaktı. Analiz, sürtünme ile kasların kasılması arasında bir ilişki olduğunu gösterdi. Şaşırtıcı bir şekilde, en etkili etkiler, yoğrulmuş alana hafif bir dokunuş, ele aynı alana basıldığında olduğundan daha etkili olduğunda elde edilir. Sonuç, hafif vuruşlarla yoğurmanın, ele aynı alana basılmasından daha etkili olduğunu belirtir. Analiz, yoğurulmuş alana hafif bir dokunuşun en faydalı sonucu verdiğini göstermiş olsa da aynı alana uygulanan artan basınçla etki yoğunlaştırılabilir.
Yoğurma ile kullanılan klasik masaj teknikleri ve soğuk su uygulaması arasındaki karşılaştırma çalışması iki grup konuyu içermektedir. İlk denek grubu üç sıcaklıktan birinde (sıcak, soğuk veya hala sıcak) egzersiz yaparken, diğer denek grubu dört farklı sıcaklıkta (soğuk, soğuk veya hareketsiz) aynı egzersizleri yaptı. Sonuçlar, kas gruplarının kasılmaları için ılık ve soğuk sıcaklıklar arasında önemli bir fark olduğunu gösterdi. Aynı zamanda soğuk sıcaklık grubunda, ılık sıcaklık grubuna göre önemli bir daralma artışı gözlendi.

Listing ID: 147608f16addec5a

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz