Gerçek Ankara Masöz ilanlarına ulaşabileceğiniz ankara masöz ve ankara masaj salonu sitemize hoşgeldiniz.

 

Stresi Azaltmak İçin Ayak Masajı Teknikleri

İlan Detayları

  • Liste: 5 Mayıs 2021 10:02
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

Stresi Azaltmak İçin Ayak Masajı Teknikleri

Herhangi bir ayak masajı tekniğini uygulamadan önce ellerinizin temiz olduğundan, tırnaklarınızın çok kısa kesilmesine gerek olmadığından ve saçınızı düzgün şekilde kestiğinizden emin olun. Ayaklar çok gıdıklayıcı olabilir, bu nedenle en ufak bir dokunuştan veya fırçalamaktan kaçınmak için iyi bir özen gösterilmelidir. Öncelikle hastanızla masajın nerede, kaç kez ve ne kadar derinlikte uygulanması gerektiği gibi bazı temel kuralları belirlemeniz önemlidir. Bu teknikler kişiden kişiye değişir, ancak herkese uygulanan birkaç temel alan vardır. İlk kural, her zaman ayaklarla başlamak ve yukarı doğru çalışmaktır. Bu, enerjinin vücutta dolaşımına izin verir ve durgunluğu önler.

Profesyonel bir masaj terapisi alırken seçebileceğiniz çok sayıda ayak masajı tekniği vardır. Masaj yapılacak alanlara ve istenen etkiye bağlı olarak farklı teknikler uygulanacaktır. Spor, ağrı kesici veya vücudun ağrılarına bağlı olarak bu teknikler farklılık gösterebilir. Derin bir ayak masajı istiyorsanız, ekstra derinlemesine penetrasyona izin verdikleri için ideal olan İsveç tekniklerini tercih edebilirsiniz.

Ağrıyı önlemeye yardımcı olduğu için her ayak masajı tekniklerinden sonra mutlaka bir losyon sürülmelidir. Bazı losyonlar ayrıca anti-enflamatuar özellikler gibi ek faydalar da sunar, bu nedenle losyonu terapiden önce ve sonra da kullanabilirsiniz. Losyon, tabanın gevşemesine ve terapistin daha derin hareket etmesine yardımcı olan delici bir etkiye sahiptir. Losyon doğru viskozitede olmalıdır ve cildin ipeksi ve kuru hissetmemesi önemlidir.

İltihaplı Ayaklar İçin Masaj

Ağrılı veya iltihaplı ayaklar için ark destekleri kullanılabilir. Ayak kemeri destekleri, özellikle ayak parmaklarının uçlarında nasır geliştirme eğilimi varsa, ayak ağrısını hafifletmek için harika bir yoldur. Bu destekler, topuk ve kemer üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olurken aynı zamanda cildin sarkmasını da engeller. Kemer destekleri plastik veya metalden yapılabilir. Plastik ayak destekleri, metal olanlar kadar aşınmaya ve yırtılmaya karşı hassas olmadıkları için çocuklar için en uygun olanıdır.
Tetik nokta terapisi, hareketliliği ve hareket aralığını iyileştirmeye yardımcı olan bir tür ayak masajı tekniğidir. Temelde vücudun herhangi bir yerinde ağrı olarak hissedilebilen düğümler veya baskı noktalarıdır. Bazen eklemler ve kaslar gibi diğer baskı noktalarında gelişebilir. Bir terapist, özel ekipman ve çarpıntı kullanarak onları tanımlamaya yardımcı olabilir. Profesyonel bir terapist ayrıca iltihabı azaltmak ve ağrıyı azaltmak için ısı kompresleri uygulayabilir. Tetik noktası tedavisi, tendonlar üzerindeki gerilimi serbest bırakarak hareket aralığını iyileştirir ve bu da eklemin daha fazla hasar görmesini önler.

Listing ID: 8586087b71bdbd63

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz